Powrót

Inspirujące Młode Talenty - Fundacja AquaAga

Inspirujące historie młodych talentów z Torunia, którzy za sprawą konkursu „Ośmiu Wspaniałych” pokazali, jak można zmieniać świat na lepsze. Poznaj Aleksy'ego Świtałe, który swoją pasją do nurkowania i pomocą innym wnosi realną wartość do społeczności.

Agnieszka AquaAga

5/1/2024

3-4 minut czytania

Spotkanie Młodych Talentów w Toruniu

Wtorek, 16 kwietnia 2024 roku, to dzień pełen inspiracji i młodzieńczego entuzjazmu, który zgromadził w sali Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Przedzamcze w Toruniu młodych ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Finał 27. edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” przyniósł nie tylko emocje, ale także pokazał, jak wielkie serca i determinację mają młodzi mieszkańcy naszego miasta.

Laureaci i ich Działania

Zgodnie z werdyktem konkursu, wyróżniono sześcioro wyjątkowych laureatów. Ich działalność jest wzorem do naśladowania: od koleżeńskich korepetycji, przez organizowanie zbiórek na rzecz potrzebujących, po sadzenie drzew i wolontariat w różnych fundacjach. Te młode osoby pokazują, że każdy z nas może przyczynić się do lepszego jutra.

Wyróżnienie dla Aleksego Świtały

Szczególne uznanie zyskał Aleksy Świtała, uczeń I klasy Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska, który otrzymał wyróżnienie w kategorii „Ósemka Senior”. Aleksy, będąc wolontariuszem w Fundacji AquaAga "Niezwykli Nurkowie", od lat wspiera naszą organizację, pomagając na basenie osobom z niepełnosprawnościami.

Podziękowania od Dyrektora MDK

Pani Magdalena Illeczko, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, wyraziła wdzięczność i dumę z osiągnięć młodzieży. Podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu, życząc im dalszych sukcesów i inspirując do kontynuacji ich działalności.

Podziękowania od Prezydenta miasta Torunia - Michała Zaleskiego

Cytując za prezydentem miasta Torunia - Michała Zaleskiego: „Piękno, które wynika z tego konkursu to świadomość, że młodzi ludzie nie są tylko nastawieni ku sobie, nie są nastawieni tylko po to, by spełniać swoje plany, marzenia, realizować swoje cele, ale także rozglądają się dookoła i mówią: „tutaj mogę być przydatna, tu mogę być pomocny”.

Nasz Wkład i Duma

Jestem, jako prezes Fundacji AquaAga, niezmiernie dumna z tego, że mogłam uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu. Obserwowanie, jak młodzi ludzie, tacy jak Aleksy, angażują się w pomoc innym, przypomina o sile młodzieńczego idealizmu i energii, która może realnie zmieniać świat na lepsze.

Zapraszamy na Kursy i Wyjazdy Nurkowe

Chciałabym też zaprosić wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w naszych kursach nurkowania oraz organizowanych przez nas wyjazdach nurkowych. To wspaniała okazja, by rozwijać pasję do podwodnego świata w gronie osób, które, tak jak Aleksy, wierzą w dobroczynność i wspólne działanie. Możesz skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy na tej stronie bądź telefonicznie: 508 361 961, aby dowiedzieć się więcej o naszych kursach i misji. Nurkuj z nami w Toruniu i poznaj niezwykłą społeczność Niezwykłych Nurków AquaAga!